SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
Další smutná zpráva
Pondělí, 16 Listopad 2020 19:24

Musíme se s Vámi bohužel podělit o další smutnou zprávu. Ve věku 46 let zemřel klient Domova dobré vůle Jiří Svoboda, vzpomeňme, prosím na něj. Vyjadřujeme upřímnou soustrast pozůstalým.

 
Kalendář Slunce 2021
Pondělí, 16 Listopad 2020 12:19

Nový charitativní kalendář Slunce 2021 je na světě. Vzala si ho na starost zpěvačka a herečka Dáša Zázvůrková a společně s fotografkou Romanou Ev vytvořily kalendář plný radosti, úsměvů a energie. Na krásných fotografiích najdete známé osobnosti - herce a herečky, zpěvačky a pastrony Nadačního fondu Slunce pro všechny - a dospělé klienty Slunce. Výtěžek z prodeje kalendáře podporuje děti a dospělé s různými druhy postižení především ve Slunci. V letošním roce pomůže financovat ochranné pomůcky, čističky vzduchu a UVC lampy, které jsou nezbytné k udržení provozu všech našich zařízení a zajištění bezpečnosti našich klientů i zaměstnanců v době koronavirové pandemie.
Kalendář se prodává za 250 Kč a koupit si ho můžete v Kavárně Slunce v Unhhošti, nebo napište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
Křest kalendáře proběhl kvůli současné situaci online jako live stream na instagramu v pondělí 16. 11. s našimi patrony Dášou Zázvůrkovou, Nikol Kouklovou a Petrem Macháčkem a také s herci Karlem Heřmánkem ml. a Kateřinou a Peterem Pechovými. Na záznam se podívejte zde.

 
Listopadové Pečení pro dobrou věc
Sobota, 14 Listopad 2020 19:17

Po pauze Vás opět zveme na charitativní Pečení pro dobrou věc, které se v komornější formě a za dodržení vyhlášených pravidel pro bezpečný nákup uskuteční ve středu 18. listopadu před Kavárnou Slunce v Unhošti. Kromě našich skvělých koláčů a škvarkových placek nebudou chybět už očekávané adventní věnce. Budete-li mít ve středu cestu okolo, stavte se. Těšíme se na Vás!

 
Zemřela Katka Grunclová
Čtvrtek, 05 Listopad 2020 19:37

Bohužel nás zastihla další velice smutná zpráva. Zemřela Katka Grunclová, která byla spojená se Sluncem téměř od jeho začátků. Blanka Dvořáková vzpomíná: "Kačenku jsem znala už jako malou holčinu. Chodila do naší školy ve Stochově a od roku 2000 byla jedním z klientů Domova dobré vůle v Nouzově. Byla vždy veselá, společenská a neuvěřitelně trpělivá. Měla ráda život, byť ho neměla jednoduchý. Moc ráda se s námi účastnila různých akcí, vím, že se vždy těšívala na koncert v kostele sv. Mikuláše, nebo v Obecním domě. Snad by se nenašel jeden člověk, který by ji neměl rád. Kačenka nám bude moc chybět. Byla naše sluníčko." Za celé Slunce vyjadřujeme upřímnou soustrast rodině.

 
Nový snoezelen ve stochovské škole
Středa, 04 Listopad 2020 09:47

Pro děti se zdravotním postižením, které navštěvují školu Slunce ve Stochově, ale i pro dospěláky ze stochovských chráněných bytů, jsme vybudovali novou místnost pro multisenzorickou stimulaci. Jedná se o bezpečné prostřední s příjemnou atmosférou pro multismyslovou stimulaci pomocí světla, doteku či zvuku, která vede ke zklidnění, snížení hyperaktivity a agresivity, k relaxaci a rozvíjení smyslového vnímání. Až do nynějška využívali stochovští žáci snoezelen v Domově dobré vůle Slunce v Nouzově. Teď už nebudou muset dojíždět, ale mají svůj vlastní přímo ve škole a to vše díky finanční podpoře DSA - Diplomatic Spouses Association Prague a Nadačního fondu Slunce pro všechny. Jedním z prvků snoezelenu je suchá vodní postel Aquatina od firmy Amarost. Jedná se o postel nové generace, která svým unikátním kaučukovým jádrem poskytuje podobný komfort jako vodní postel. Jde však na rozdíl od běžné vodní pos­tele o bezúdržbový systém. Postel slouží k relaxaci, uvolnění, odstranění spazmů a bolestí. Už z prvních využití snoezelenu je zřejmé, že dětem postel pomáhá ke zklidnění a odpočívají na ní rády.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 164