SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
Napekli jsme pro hosty konference PyCon CZ
Pondělí, 04 Červen 2018 19:59

Pekárna Slunce zajistila i letos občerstvení pro účastníky konference PyCon CZ - setkání příznivců jazyka Python, které se konalo v pátek 1. června v pražské MeetFactory. Raut byl pro 400 hostů a jak již několikrát i v MeetFactory jsme ukázali, že jsme schopni takto velkou akci zvládnout. Podle toho jak šly naše zákusky, koláče a další dobroty na odbyt, a podle reakcí strávníků, jsme rádi, že návštěvníkům konference chutnalo.

 
Projekt „Cesta ke vzdělání“ 2017 – 2018
Neděle, 03 Červen 2018 20:18

Zahájili jsme poslední měsíc školního roku 2017/2018. V tomto měsíci pomalu končí aktivity důležitého grantu, který škola získala od společnosti Philip Morris ČR a.s.
Díky tomuto grantu probíhají již třetí rok svozy a rozvozy žáků bez zvýšení poplatku za tyto služby. Finanční prostředky získané z projektu se využívají na veškeré aktivity, které patří do komplexní péče o děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.
Fotografie připomínají dětem i pedagogům zážitky z plavání, z pobytu v přírodě, z exkurzí a poznávacích výletů. Společně navštívili Babiččino údolí, zoologickou zahradu v Plzni, oboru v Lánech, Prahu současnou i historickou. Prohlédli si výstavu korunovačních klenotů v Kladně a plnili zajímavé úkoly, které jim připravila záchranná a ekologická stanice v Kladně. Těší se na muzikál Pomáda v Divadle na Vinohradech v Praze, na „Pohádkový les“ v Nižboru, na zámek Veltrusy, na pobyt u řeky Berounky a přehrady Orlík, na exkurzi ve „Škoda auto“ Mladá Boleslav a na výlet do lázní Karlovy Vary. Žáci poznali mnoho nových věcí tím nejlepším způsobem – prakticky a aktivně. Velké poděkování za tyto možnosti patří společnosti Philip Morris ČR a.s.


 
Výsledky přijímacího řízení do MŠ Slunce
Čtvrtek, 31 Květen 2018 08:33

 
Cena Olgy Havlové 2018
Středa, 30 Květen 2018 20:07

Ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny PaedDr. Blanka Dvořáková, František Chamra a Lenka Šourková z Centra služeb Slunce všem se zúčastnili letošního vyhlášení Ceny Olgy Havlové, kterou již od roku 1995 uděluje Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové. Jedná se o cenu pro člověka, který se i přes svůj mnohdy těžký zdravotní hendikep angažuje pro druhé. Letošní ocenění získal Pavel Šturm, který se narodil jako neslyšící, a který se více než třicet let věnuje dobrovolnické práci pro neslyšící. Pan Šturm převzal sochu s názvem Povzbuzení od Olbrama Zoubka. Slavnostní večer se konal 28. května ve Slovanském domě v Praze a společně s Blankou Dvořákovou vyhlášení sledovaly také členky správní rady Milena Černá a Dana Němcová (foto).

 
Strom Olgy Havlové úspěšně zasazen!
Pondělí, 28 Květen 2018 06:48

Stalo se tak v našem Domově dobré vůle na Nouzově v poslední květnový pátek 25. 5. a tím vyvoleným stromem je překrásný červený javor. A stalo se tak proto, že Olga Havlová, která se zasloužila o vzkříšení charitativního hnutí u nás, by se letos dožila 85 let a k uctění její památky se po celé České republice vysadí 85 stromů dobré vůle. Jak připomněla ředitelka Nadačního fondu Slunce pro všechny PaedDr. Blanka Dvořáková, paní Olga byla nápomocna našemu fondu v mnoha jeho aktivitách a my si dlouholeté spolupráce s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové velmi vážíme. Ostatně zástupkyně VDV se zúčastnily i našeho slavnostního vysazení. Přítomni byli další vzácní hosté mj. starostka města Unhošť ing. Iveta Koulová nebo naše patronka herečka Mahulena Bočanová, dále představitelé města Stochova, naši klienti s rodinami, naši přátelé a příznivci. K příjemné předletní atmosféře přispělo rovněž vystoupení Pěveckého sboru Slunce s klavírním doprovodem Vládi Albrechta, dětského pěveckého sboru My z Kladna i vtipný moderátorský výkon našeho zaměstnance Františka Konvalinky. Počasí bylo velmi vlídné, hosté si pochutnali na výrobcích z naší chráněné pekárny a dalších dobrotách a všichni dohromady jsme si užili prosluněné odpoledne plné pohody a společného zájmu o dobrou věc.
Hana Chvostová


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 128