SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
Společenský večer s aukcí se skvěle vydařil
Pondělí, 04 Prosinec 2017 11:02

Pro ty, kdo zmeškali: přátelé, kterým to letos nevyšlo, přišli jste o hodně. V poslední listopadové úterý se totiž konala aukce pro Nadační fond Slunce pro všechny, v pořadí již třiadvacátá. V překrásných prostorách pražského secesního skvostu – Obecního domu – se sešli naši přátelé, sponzoři a patroni, aby v tradiční každoroční aukci pomohli našemu fondu získat tolik potřebné finance pro jeho další zdárný rozvoj. Předvánoční atmosféra a k tomu dobrá vůle všech zúčastněných přispěla k nadmíru vydařenému večeru. Úvod celé akce patřil hudebnímu vystoupení našich přátel – Jana Kříže, Zuzany Žákové, Petra Macháčka a Heleny Krausové. Ředitelka fondu dr. Blanka Dvořáková v rámci uvítacího projevu poděkovala dárcům za příspěvky do dražby a zpěvákům za jejich vystoupení – jako obvykle nezištné. Vyzdvihla rovněž mnohaletou spolupráci s firmami Vyšehrad 2000 Group, která pro nás zajistila skvělé pohoštění, a dále s Aukční síní Nuselská bez jejíž asistence si snad ani neumíme naše aukce představit.

Samotná aukce byla jako vždy velmi vzrušující. Nabízené předměty se líbily, takže se běžně vydražilo až za desetinásobek vyvolávací ceny. Někdy byl souboj dražitelů tak dramatický, že se např. autor obrazu až svíjel v rozpacích, že, Láďo Jirotko? Všechny přítomné ale spojovala snaha přispět na dobrou věc, navíc velmi zábavnou formou, jakou tato aukce bezpochyby byla, takže všeobecná nálada i přes "líté boje" zůstala až do samého konce velmi milá, přátelská a pohodová, jak už jsme ostatně na akcích Slunce zvyklí.
Výtěžek večera činil úctyhodných 350 000 korun a bude použit na provoz zařízení Slunce.
Hana Chvostová

 

 
Ceny Fóra dárců
Pondělí, 04 Prosinec 2017 09:53

Ve středu 29. listopadu 2017 byly udělovány Ceny Fóra dárců a Slunce letos nezůstalo pozadu. Máme velkou radost z ocenění pana Michala Pechra, který podpořil Nadační fond Slunce pro všechny. Během svých kulatých narozenin místo darů vybral 135 tisíc korun, které věnoval našemu nadačnímu fondu. V kategorii Sbírkoví spojenci za svůj počin získal druhé místo. Cenu za něj převzali Ivana Kankrlíková a Jakub Dvořák. Za Slunce moc gratulujeme:-)
Zároveň cenu obdržela i společná kampaň Českého rozhlasu, Nadačního fondu Slunce pro všechny a Centra Paraple Cimrman pomáhá, kterou pořádala Nadace Českého rozhlasu, a jejíž součástí Slunce bylo. I zde cenu spolupřebíral Jakub Dvořák.


 
Dáša Zázvůrková zazpívá na koncertě v Unhošti
Sobota, 02 Prosinec 2017 13:09

Zveme Vás na vánoční koncert zpěvačky, herečky a šansoniérky Dáši Zázvůrkové, který se uskuteční ve středu 6. prosince od 19 hod. v kinosále Města Unhošť. Dáša Zázvůrková si zahrála například v muzikálu Bídníci, v jazzové opeře Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra Dobře placená procházka v Národním divadle a v její ve filmové podobě v režii Miloše Formana, dále pak v muzikálu Sedmero havranů, opakovaně vystupuje na festivalu Smetanova Litomyšl a zahrála si třeba také ve filmu Fotograf. V letošním roce složila píseň Kloboučky pampelišek věnovanou českým parašutistům. Na našem koncertě Dášu doprovodí její bratr Zdeněk Zázvůrka, a jako hosté vystoupí Vladimír Albrecht z Centra služeb Slunce všem a Karin Suková z Dětského domova v Unhošti. Právě mezi tyto dvě organizace bude rozdělen výtěžek z akce. Vstupné na koncert v rámci veřejné sbírky je 200 Kč a jako dárek ke každé vstupence obdržíte stolní kalendář Slunce 2018. Předprodej probíhá v Kavárně Slunce nebo přímo na místě konání. Jste srdečně zváni.

 
Mikulášský bazar na Pražské křižovatce
Čtvrtek, 30 Listopad 2017 21:22

Letos se bude konat již 13. ročník Mikulášského charitativního bazaru v Pražské křižovatce - kostele sv. Anny ve Zlaté ulici v Praze, který pořádá Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97. Jsme rádi, že můžeme být opět součástí této krásné akce, která proběhne v úterý 5. prosince 2017 od 14 do 18 hodin. Přijďte si zazpívat koledy s Dagmar Havlovou a jejími hosty, nakoupit si krásné ručně dělané vánoční dárky, adventní věnce a vánoční cukroví. Výtěžek z akce půjde na podporu jednotlivých charitativních organizací.

 
Rozsvícení vánočního stromu v Domově dobré vůle
Středa, 29 Listopad 2017 23:01

Zveme Vás na rozsvícení vánočního stromu v Domově dobré vůle Slunce na Nouzově v pátek 1. prosince 2017 v 17 hodin. Přijďte se naladit na začínající advent - zazpíváme si koledy, prodávat se bude sladké i slané občerstvení a také chystáme prodej výrobků, věnců a dalších vánočních dekorací. Na závěr nebude chybět ohňostroj. Přijďte podpořit uživatele Domova dobré vůle Slunce. Těšíme se na Vás!

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 120