Tradiční akce


Výstavy

Umělecká díla z rukou našich klientů pravidelně vystavujeme. K vidění jsou na každé z našich akcí, minimálně v roli dekorací. Mimo to však několikrát do roka pořádáme výstavy větší, na nichž lze shlédnout to nejlepší z našich výtvarných dílen:
·  Každoroční předvánoční výstava v Chrámu svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí, jejíž vernisáž vždy doprovází malý koncert našich dětí a dalších umělců, tradičně například operní pěvkyně Lucie Silken.
·  Návštěvníci Divadla Bez zábradlí mohou tradičně obdivovat výtvarná díla našich dětí a dospělých v adventním čase.

 
Koncerty
Nadační fond Slunce pro všechny pořádá benefiční koncerty. Bez nároku na honorář na nich pravidelně vystupuje řada známých umělců: Radka Fišarová, Ivan Hlas, Dalibor Janda, Zora Jandová se Zdeňkem Mertou, Josef Štágr a další. Na koncertech tradičně účinkují i žáci Soukromé speciální školy Slunce.
·  Začátkem adventního období se stává NF Slunce pro všechny partnerem Národního domu na Smíchově při pořádání benefičního koncertu pro seniory.
·  Obvykle v dubnu pořádáme ve spolupráci s Národním domem na Smíchově, kladenskou stavební společností MAO a Vyšehradem 2000 velký benefiční      
   koncert v Národním domě na Smíchově.
Záštitu nad touto akcí tradičně přejímají hejtman Středočeského kraje a společnost Kladno Energy Businesses.
·  Čas od času zorganizujeme i koncerty mimořádné např. na Stochově, v Unhošti či jinde. Takovým bylo například vystoupení slavné francouzské šansoniérky    
   Cassity.
Na sklonku roku 2003 pro nás zpívala v Kladně a v Obecním domě v Praze.
 
Dobročinné bazary
V jarním období pořádáme bazar obnošenéného šatstva a v předvánočním čase dobročinný bazar dárkových předmětů.

Každoročně pořádají pracoviště Soukromé speciální školy Slunce, o.p.s. bazary obnošeného oblečení a věcí. Výtěžky bazarů jsou určeny na nákup výtvarných potřeb nebo vybavení školy. Neprodané oblečení věnujeme vždy Diakonii Broumov k charitativním účelům. Kromě těchto bazarů pořádá nadační fond tradičně předvánoční dobročinný bazar v Hotelu Galerie v Unhošti. Spolupořadatelem této akce je Scars spol. s.r.o.. Do bazaru věnují dárkové předměty známé osobnosti, místní obchody, firmy,přátelé, rodiče i žáci školy a klienti zařízení. Akce má velký ohlas, lidé zde mohou nakoupit dárky pro celou rodinu a udělat radost nejen sobě, ale i dětem a lidem se speciálními potřebami, kterým je výtěžek dobročinných bazarů určen. V roce 2002 byl výtěžek věnován škole v Kralupech nad Vltavou a rodinám našich žáků postižených povodní.

 
Benefiční aukce

Aukce výtvarných prací dětí a dospělých se speciálními potřebami patří mezi tradiční předvánoční akce, která je mezi našimi dárci a přáteli velice oblíbena.

Poprvé se aukce konala v Kladně. Dále pak několik let v restauraci Pod křídlem v Praze, v Obecním domě v Praze, v letohrádku Portheimka v Praze a ve Vile Botanika v Horním Bezděkově. Aukci provádí renomovaná Aukční síň Nuselská 19, a.s.. Dalším spolupořadatelem, který ke spokojenosti dražitelů přispívá tradičně občerstvením je společnost Vyšehrad 2000, s.r.o.

 
Setkání u rozsvíceného vánočního stromu v Domově dobré vůle

v.strom DDV 003.jpg

 V čase předvánočním se tradičně koná setkání u rozsvíceného vánočního stromu obyvatel Domova dobré vůle, rodičů, přátel, sponzorů a zaměstnanců.

Na chvíli se zastavíme, zazpíváme si, rozbalíme vánoční dárky a společně prožíváme chvíle plné pohody a obdarovávání.

Tuto tradici jsme založili společně s bývalým patriarchou Církve československé husitské J. Špakem.v.strom DDV 002.jpg      

 

Na naše slavnostní setkání si obyvatelé Domova dobré vůle společně se zaměstnanci vždy připraví výzdobu, program, prodej drobných výtvarných dílek a pohoštění.

Zveme vždy také hudební přátele, kteří tento večer zpříjemní svým vystoupením.

 

Vyvrcholením večera je krásný ohňostroj, který zajišťuje vedoucí Domova dobré vůle a sponzoruje firma „Soptík“.

 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2