SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Již pět let se společností Philip Morris
Čtvrtek, 14 Leden 2021 07:55

Spolupráce školy Slunce a společnosti Philip Morris ČR a.s. probíhá úspěšně již pět let. Díky grantu můžeme realizovat projekt Cesta ke vzdělání, který nám pomáhá v mnoha oblastech. Pomocí získaných finančních prostředků hradíme svozy a rozvozy našich žáků z celého kladenského regionu. A nejen to! V současné komplikované době pro nás podpora Philip Morris představuje velkou pomoc v zajištění kontinuity kvalitního vzdělávání i v nestandardních a pro všechny nových podmínkách. Byli jsme rádi, že jsme například díky grantu mohli dát možnost doručit žákům výukové materiály do jejich domovů.

Také na nás dopadla omezení a nařízení vlády a přestože jsme od začátku školního roku 2020/2021 museli školu uzavřít jen na několik týdnů, nemohli jsme nadále s dětmi podnikat oblíbené exkurze a poznávací výlety. V předtuše takového vývoje jsme vydatně cestovali za poznáním v září. Díky financím z grantu společnosti Philip Morris ČR a.s. děti navštívily např. ZOO Plasy, Staré Hrady, Naučné středisko ekologické výchovy Čabárna, Ježíškovu stezku na Božím Daru a podnikaly výlety do blízkého okolí. Dokud to situace dovolila, nevynechali jsme ani terapeutické jezdění na koních, za kterým jsme dojížděli či pobyt ve snoezelenu.

Grant využíváme především na cestováním s dětmi za poznáním a výukou prožitkem. Po nepříznivém vývoji koronavirové pandemie během podzimních měsíců a znemožnění v pokračování aktivního využití grantu, jsme část prostředků použili na nutnou údržbu a opravu vozového parku tak, aby byla doprava pro žáky ještě bezpečnější.

Všechny zmíněné aktivity můžeme realizovat díky opakovanému grantu od společnosti Philip Morris ČR a.s. Velice nás těší, že projekt Cesta ke vzdělání bude pokračovat i v dalším roce a věříme, že se již brzy budeme moci s našimi žáky opět rozjet do světa.