SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
První minikonference školy Slunce
Pátek, 02 Únor 2018 16:39

Pololetní prázdniny, které připadly na 2. února 2018, jsme ve škole Slunce využili k uspořádání minikonference. Té se zúčastnili téměř všichni pedagogičtí pracovníci školy. Z předem zaslaných abstraktů jednotlivých příspěvků komise vybrala témata, která pak byla na konferenci prezentována. Cílem dne bylo sdílet informace a novinky v pedagogice a psychologii, vzdělávat se, prohlubovat vědomosti a předávat zkušenosti a také se pobavit. Máme za to, že jsme náš cíl naplnili a den se povedl. Za skvělé občerstvení během celé akce děkujeme chráněné kavárně a pekárně Slunce.


 
Volné pracovní místo
Čtvrtek, 01 Únor 2018 08:29
Do našeho slunečního kolektivu hledáme pracovníka/ci v sociálních službách. Bližší informace najdete zde: http://bit.ly/2GDAAmj
 
Vzpomínka na Olgu Havlovou
Pondělí, 29 Leden 2018 09:20

V sobotu 27. ledna 2018 uplynulo 22 let od úmrtí Olgy Havlové, první manželky prezidenta Václava Havla a zakladatelky Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. My jsme na paní Olgu zavzpomínali na poradě Centra služeb Slunce všem, kde o ní povyprávěla ředitelka Blanka Dvořáková. "Paní Olga pro nás znamenala mnoho, společně s námi otevírala v září 1991 školu Slunce ve Stochově. Neohlášeně potom za námi přijela ještě několikrát, vypili jsme společně kávu, prošla se mezi dětmi a se všemi si popovídala. Hezký vztah si vytvořila k dětem s mentálním postižením, vždy ji potěšily jejich kresby, zazpívala si s nimi, rozuměla jim. Byla pro nás morální oporou, zvláště v začátcích, které nebyly vůbec snadné. Obdivovali jsme ji, nejvíce pro její skromnost a opravdovost. Měli jsme ji rádi." Také v Domově dobré vůle na Nouzově za paní Olgu zapálili svíčku a věnovali jí vzpomínku.


 
Zaměstnanci DSV Air & Sea podpořili Slunce
Pondělí, 22 Leden 2018 09:28

Krásný počin se rozhodli zrealizovat před Vánocemi zaměstnanci firmy DSV Air & Sea s. r. o. Pro Nadační fond Slunce pro všechny mezi sebou vybrali částku 10 000 Kč. V pátek 19. ledna pak předali v Kavárně Slunce zástupci firmy pan Aleš Ptáček, iniciátor akce, se svou kolegyní šek ředitelce fondu PaedDr. Blance Dvořákové. Velice všem zaměstnancům firmy za jejich sbírku děkujeme a vážíme si ji. Vybrané peníze poputují na podporu dětí a dospělých se speciálními potřebami, které Nadační fond Slunce pro všechny podporuje.

 
Hravě o tom, co je zdravé
Pátek, 19 Leden 2018 16:44
Ve čtvrtek 18. ledna probíhalo v našich školkách projektové dopoledne Hrátky Zdravé 5. Jde o vzdělávací program uskutečněný ve spolupráci s Nadačním fondem Albert, který se zaměřuje na zdravý životní styl a zásady zdravého stravování. Děti se ponořily do pohádkového příběhu o Evičce a Péťovi a společně s partou (lektory) ze Zdravé 5 hledaly cestu ke zdraví. Pásmo bylo protkané interaktivními praktickými úkoly, do kterých se jako aktéři příběhu zapojily všechny děti. I ty nejmenší si tak otestovaly a obohatily své znalosti o potravinách.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 119