SLUNCE
UNIKÁTNÍ
SKUPINA
ZAŘÍZENÍ

Všechna naše zařízení pomáhají klientům přiblížit se běžnému způsobu života.

V roce 2016 oslavila škola Slunce 25. výročí založení.

 

Slunce.info
Setkání na Novoměstské radnici
Úterý, 12 Červen 2018 08:53

U příležitosti 15. výročí založení Nadačního fondu manželů Livie a Václava Klausových proběhl v pondělí 11. června slavnostní večer na pražské Novoměstské radnici. Za Slunce se programu zúčastnili ředitelka PaedDr. Blanka Dvořáková, Ivana Kankrlíková a manželé Chamrovi. Potěšilo nás setkání s paní Livií Klausovou, panem Václavem Klausem a také s ředitelkou fondu paní Kryštofovou i dalšími zaměstnanci. Těšíme se na další spolupráci našich nadací.

 
Reportáž o inkluzi
Čtvrtek, 07 Červen 2018 07:44

Ve zprávách na TV Barrandov zazněla 31. května 2018 reportáž o inkluzi, do které se svým názorem a zkušenostmi přispěl i ředitel školy Slunce Jakub Dvořák. Na celou reportáž se podívejte zde (začátek 8:37): https://bit.ly/2sKhJQt

 
Slunce na muzikálu Pomáda
Pondělí, 04 Červen 2018 20:16

Domovskou scénou Mezinárodní konzervatoře Praha je Divadlo v Korunní, kam jsme byli v pondělí 4. června pozváni na muzikál Pomáda in Čzech v nastudování studentů konzervatoře. Akci pro nás zorganizoval herec, pedagog konzervatoře a zároveň režisér představení Zdeněk Žák, který Slunce společně se svou rodinou dlouhodobě podporuje. Na muzikál vyrazili nejen uživatelé chráněného bydlení a služeb, ale také seniorky z našeho klubu a žáci ze školy Slunce ve Stochově a Unhošti a základní školy v Unhošti. Divadlo, které je velice příjemným prostorem s bohatou kulturní historií, jsme zaplnili celé. Účinkujíci předvedli úžasné výkony, krásně zpívali a byli odměněni velkým potleskem. Představení se nám velice líbilo. Děkujeme všem, kteří se na realizaci podíleli.

 
Napekli jsme pro hosty konference PyCon CZ
Pondělí, 04 Červen 2018 19:59

Pekárna Slunce zajistila i letos občerstvení pro účastníky konference PyCon CZ - setkání příznivců jazyka Python, které se konalo v pátek 1. června v pražské MeetFactory. Raut byl pro 400 hostů a jak již několikrát i v MeetFactory jsme ukázali, že jsme schopni takto velkou akci zvládnout. Podle toho jak šly naše zákusky, koláče a další dobroty na odbyt, a podle reakcí strávníků, jsme rádi, že návštěvníkům konference chutnalo.

 
Projekt „Cesta ke vzdělání“ 2017 – 2018
Neděle, 03 Červen 2018 20:18

Zahájili jsme poslední měsíc školního roku 2017/2018. V tomto měsíci pomalu končí aktivity důležitého grantu, který škola získala od společnosti Philip Morris ČR a.s.
Díky tomuto grantu probíhají již třetí rok svozy a rozvozy žáků bez zvýšení poplatku za tyto služby. Finanční prostředky získané z projektu se využívají na veškeré aktivity, které patří do komplexní péče o děti a žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.
Fotografie připomínají dětem i pedagogům zážitky z plavání, z pobytu v přírodě, z exkurzí a poznávacích výletů. Společně navštívili Babiččino údolí, zoologickou zahradu v Plzni, oboru v Lánech, Prahu současnou i historickou. Prohlédli si výstavu korunovačních klenotů v Kladně a plnili zajímavé úkoly, které jim připravila záchranná a ekologická stanice v Kladně. Těší se na muzikál Pomáda v Divadle na Vinohradech v Praze, na „Pohádkový les“ v Nižboru, na zámek Veltrusy, na pobyt u řeky Berounky a přehrady Orlík, na exkurzi ve „Škoda auto“ Mladá Boleslav a na výlet do lázní Karlovy Vary. Žáci poznali mnoho nových věcí tím nejlepším způsobem – prakticky a aktivně. Velké poděkování za tyto možnosti patří společnosti Philip Morris ČR a.s.


 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 129