Pečení pro dobrou věc

Každou třetí středu v měsíci od 10 do 17 hodin se před Kavárnou Slunce v Unhošti koná Pečení pro dobrou věc. Charitativní stánek provoní naše vyhlášené koláče právě vyndané z trouby, najejich přípravě se v chráněné pekárně Slunce podílejí lidé se zdravotním postižením Kromě koláčů si budete moci koupit i jiné dobroty jakými jsou třeba škvarkové placky a jablečný závit nebo výrobky ze sluneční dílny. Součástí dne je i stánek s dekoracemi, drobnými dárkami, šperky a poštáři. Veškerý výtěžek z charitativní akce jde na podporu lidí s postižením. Těšíme se na Vás!

Den se Sluncem

Oslavte s námi 30. výroční založení Slunce, které vzdělává a podporuje lidi s hendikepy. Den se Sluncem se koná v krásném prostředí golfového areálu Botanika v Horním Bezděkově. Golfový turnaj, křest kalendáře Slunce 2022, koncert, bohatý doprovodný program.

Zveme Vás na Den se Sluncem, během kterého oslavíme 30. výroční založení školy Slunce. Zavzpomínáme, zasportujeme, pokřtíme nový charitativní kalendář a pobavíme se u koncertu. Charitativní golfový turnaj Golf pro Slunce Open začne v 10 hodin. Startovné z turnaje jde na podporu lidí s hendikepy. Při vyhlášení proběhne dražba kalendáře a obrazu. Křest nového charitativního kalendáře Slunce proběhne ve 13 hod. za účasti operní pěvkyně Lucie Silkenové a dalších známých tváří, které se do kalendáře fotily. Koncert začne v 17 hod. a zazpívají a zahrají Radka Fišarová, Josef Štágr, Petr Macháček, František Konvalinka a Vladimír Albrecht (nevidomý uživatel služeb Slunce). Těšit se můžete i na další patrony a podporovatele Slunce. Během dne si můžete na malém jarmarku nakoupit drobné dárky a další výrobky od lidí se speciálními potřebami a také ochutnat dobroty z chráněné pekárny Slunce. Ani děti nepřijdou zkrátka, bude pro ně připravený program.

Těšíme se na Vás!

Charitativní golfový turnaj

Hrajete rádi golf? Pomáháte znevýhodněným a hendikepovaným lidem? Přijďte oboje spojit 10. září 2021 na Golfový turnaj pro Slunce, který se uskuteční v krásném prostředí golfového areálu Botanika v Horním Bezděkově. Turnaj bude součástí celodenní akce Den se Sluncem k 30. výročí založení školy Slunce. Celý den slibuje bohatý doprovodný program, těšit se kromě golfu můžete na křest kalendáře, koncert či jarmark. Po skončení turnaje budou předány ceny vítězům a vydražen obraz s golfovou tématikou. Podpořte unikátní zařízení Slunce, které pomáhá lidem s hendikepy přiblížit se co nejvíce běžnému způsobu života.

Těšíme se na Vás!

Charitativní koncert pro Slunce

Zveme Vás na charitativní koncert, který se koná u příležitosti oslav 30. výročí založení Slunce a k výročí 1100 let od úmrtí svaté Ludmily. Na programu bude Svatá Ludmila od Antonína Dvořáka se sólisty Národního divadla v Praze. Koncert proběhne v úterý 7. září od 19 hod. ve Smetanově síni Obecního domu v Praze a vystoupí na něm Lucie Silkenová (Ludmila), Aleš Voráček (Bořivoj), František Zahradníček (Ivan), Stanislava Jirků (Svatava), Ondřej Koplík (Rolník), Orchestr opery Divadla J. K. Tyla, Pražský smíšený sbor a Smíšený sbor ČVUT - sbormistři Jiří Petrdlík a Jan Steyer, Jiří Petrdlík - dirigent. Během večera si připomeneme 30. výročí založení školy Slunce a bude předána Cena Slunce. Nenechte si ujít jedinečný koncert. Kontakt pro vstupenky: Martina Ebertová, tel. 739 671 443.

30. výročí založení školy Slunce

Před 30 lety byla založena škola, resp. celé Slunce. Přijďte s námi zavzpomínat, pobavit se a prohlédnout si školu. Připraven bude bohatý program pro dospěláky i děti. Vystoupí žáci školy Slunce, zazpívají Petr Macháček, Helena Krausová, Soňa Machová s Vláďou Albrechtem, žáci Základní umělecké školy ze Stochova a František Konvalinka Společně budeme v rámci projektu Barvy boří zeď pokračovat v malování zdí školy tak, aby byly barevné a veselé. Na zahradě školy přes léto vyrostla Environmentální zahrada a my ji symbolicky otevřeme a přestřihneme pásku. Prohlédnete si fotografie z nového kalendáře Slunce i ze začátků školy. Ochutnat sladké a slané dobroty můžete z naší vyhlášené cvičně Kavárny Slunce. A věříme, že ani slunce na obloze se k nám neobrátí zády a na další naši cestu nám bude hezky svítit.


Sledujte nás na Facebooku

Září 2021
15.9. Pečení pro dobrou věc
15.9. Běh dobré vůle - účastníme se

Říjen 2021
20.10. Pečení pro dobrou věc

Listopad 2021
17.11. Pečení pro dobrou věc
26.11. Rozsvícení vánočního stromu v DDV

Prosinec 2021
6.12. Benefiční koncert v kostele sv. Mikuláše
15.12. Pečení pro dobrou věc